Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rejs pod biało-czerwoną banderą.

20180523 122843Dnia 23 maja odbyła się wycieczka szkolna do zaprzyjaźnionego Dywizjonu Hydrograficznego Marynarki Wojennej. DZH MW jest dywizjonem morskim podlegającym Dowódcy 3. Flotylli Okrętów. Załogi okrętów hydrograficznych prowadzą pomiary morskie w celu pozyskania wiarygodnej informacji geoprzestrzennej w zakresie batymetrii oraz zalegających na dnie morskim niebezpieczeństw np. wraków innych okrętów, statków, kutrów. Uczniowie mieli niesamowitą i wyjątkową okazję wypłynąć w rejs po Zatoce Gdańskiej i przyglądać się z bliska pracy oficerów służących na okręcie ORP „Heweliusz”. Uczestniczyli w alarmie manewrowym podczas wyjścia na morze, otrzymali kartę pokładową z przydziałem tratwy ratunkowej. W Porcie zwiedzili okręt ORP „Kościuszko” - fregatę rakietową typu OlivierHazard Perry, gdzie z niesamowitą uwagą słuchali o wyrzutniach rakiet i torped. Za tak piękną wycieczkę i gościnę dziękujemy dowódcy DZH MW panu kmdr. Markowi Czarneckiemu i pani kom. ppor. Katarzynie Bober za oprowadzenie nas po Porcie Marynarki Wojennej.