02/10 2018

Rozdanie nagród dla najlepszych uczestników II etapu konkursu interdyscyplinarnego.

1 8 lutego 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyło się podsumowanie II etapu konkursu interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach pt.: „Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski” organizowanego dla uczniów klas VI i VII oraz gimnazjalistów z naszego województwa. Spotkanie zaszczyciła pani Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomira Gajewska oraz dyrektorzy szkół wraz z panią dyrektor Marleną Treichel. którzy wsparli dobrym słowem uczestników konkursu, w tym naszych uczniów: Tomasza Wolentarskiego i Rafała Nowaka. Warto podkreślić, że Tomasz Wolentarski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, zajmując wysokie, drugie miejsce w etapie rejonowym.

      Uroczystość zorganizowała i poprowadziła p. Dorota Andrzejewska, przedstawiciel KPCEN w Toruniu oraz ks. dr Paweł Nowogórski CSMA, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

      Należy wspomnieć, że Konkurs o Wielkich Polakach obfituje w nagrody, ponieważ już po etapie rejonowym uczeń, który uzyskał najwyższy wynik w danym rejonie otrzymał rower, a osoby, które zostaną laureatami po etapie wojewódzkim pojadą na wycieczkę do Włoch.

      Jeszcze raz gratulujemy Tomkowi Wolentarskiemu przejścia do kolejnego etapu i życzymy zdobycia tytułu laureata, wzorem roku poprzedniego.

                                                                                                                      B. Makowska

IMG 20180208 122038