Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rozdanie nagród dla najlepszych uczestników II etapu konkursu interdyscyplinarnego.

1 8 lutego 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyło się podsumowanie II etapu konkursu interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach pt.: „Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski” organizowanego dla uczniów klas VI i VII oraz gimnazjalistów z naszego województwa. Spotkanie zaszczyciła pani Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomira Gajewska oraz dyrektorzy szkół wraz z panią dyrektor Marleną Treichel. którzy wsparli dobrym słowem uczestników konkursu, w tym naszych uczniów: Tomasza Wolentarskiego i Rafała Nowaka. Warto podkreślić, że Tomasz Wolentarski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, zajmując wysokie, drugie miejsce w etapie rejonowym.

      Uroczystość zorganizowała i poprowadziła p. Dorota Andrzejewska, przedstawiciel KPCEN w Toruniu oraz ks. dr Paweł Nowogórski CSMA, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

      Należy wspomnieć, że Konkurs o Wielkich Polakach obfituje w nagrody, ponieważ już po etapie rejonowym uczeń, który uzyskał najwyższy wynik w danym rejonie otrzymał rower, a osoby, które zostaną laureatami po etapie wojewódzkim pojadą na wycieczkę do Włoch.

      Jeszcze raz gratulujemy Tomkowi Wolentarskiemu przejścia do kolejnego etapu i życzymy zdobycia tytułu laureata, wzorem roku poprzedniego.

                                                                                                                      B. Makowska

IMG 20180208 122038