Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Droga do niepodległości - „Żywa lekcja historii”

20180126 10564826 stycznia 2018 r. w naszej szkole na naszej nowej hali sportowej Teatr Historyczny „Komturstwa Gniewskiego” zaprezentował premierową „Żywą lekcję historii”. Ten nowy temat w repertuarze to „Długi wiek XIX”. Rzeczywiście ten wiek w historii Polski był długi, bo rozpoczynał się rozbiorami, a kończył odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

               Walka Polaków o niepodległość przewijała się przez cały pokaz: od insurekcji kościuszkowskiej, poprzez walkę u boku Napoleona, aż po powstanie listopadowe i styczniowe. Niezaprzeczalnym atutem tego przedstawienia było prezentowanie umundurowania i uzbrojenia walczących o niepodległość formacji polskich. Podobnie jak w roku ubiegłym dziewięcioro uczniów miało niepowtarzalną okazję przymierzyć mundur i trzymać broń. Chronologicznie zobaczyliśmy Tadeusza Kościuszkę, kosyniera z czasów insurekcji kościuszkowskiej, Napoleona Bonaparte i Jana Henryka Dąbrowskiego, żołnierzy z czasów Księstwa Warszawskiego, żołnierza armii polskiej walczącego w powstaniu listopadowym i powstańca styczniowego. Prowadzący ze swadą opowiadał o szczegółach umundurowania i uzbrojenia, nie zapominając o nakreśleniu tła historycznego.

Uczniowie przez cały pokaz przyglądali się kolegom o koleżankom przyodzianych w mundury z epoki. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o naszych przodkach, którzy z poświęceniem walczyli o wolną Polskę. To wszystko razem sprawiło , że była to atrakcyjna powtórka wiedzy z historii XIX w., zwłaszcza dla klas VII SP i III gimnazjum, które w I semestrze zostały zapoznane właśnie z tym okresem historii Polski. Przewodni motyw walki o niepodległość Polski przez cały okres zaborów i umiłowania Ojczyzny podczas przedstawienia był ważnym elementem kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów, zwłaszcza w kontekście 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Paweł Górecki