Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Sukces szkolnych turystów

20180120 00420 stycznia grupa 35 uczniów naszej szkoły wzięła udział w pierwszym w 2018 roku rajdzie pieszym. Wraz z nimi 10 – kilometrowy szlak w głębokim śniegu pokonało 5 opiekunów –p. B. Rolewicz, p. J. Burcz, p. H. Figura, p. J. Treichel i p. W. Zygadlewicz. Rajd poświęcony był pamięci gen. Pruszyńskiego i 100. rocznicy powrotu Polski do Macierzy. Na trasie odbył się konkurs dotyczący historii powrotu Grudziądza do Macierzy i znajomości sylwetki gen. Pruszyńskiego. I tu po raz kolejny nasi uczniowie okazali się niepokonani. Gimnazjaliści – Miłosz Wicha i Piotr Rusak zajęli I miejsce, a uczniowie 5 klasy szkoły podstawowej – Martyna Kliwer i Radosław Sitkowski II miejsce! Rozpoczęcie zaplanowano przy ul 6 Marca, potem przez Nową Wieś do Fortu Tarpno, meta przy ul. 6 Marca. Na zakończenie pyszna grochówka i nagrody dla laureatów konkursów. Warto też dodać, że rajd ten był wyzwaniem dla wielu uczestników. A wszystko za sprawą nocnego maratonu filmowego, który miał miejsce w naszej szkole z piątku na sobotę. Wędrówka odbyła się w przepięknej, niemal baśniowej scenerii - opady gęstego śniegu, przysypany grubą pierzynką świat, niesamowite widoki….

Hanna Figura