01/21 2018

Pierwsza noc filmowa w naszej szkole

SAM 2606     W piątek 19 stycznia hala sportowa w SP 11 zamieniła się w salę kinową. 66 uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum pod opieką pięciu nauczycieli – Hanny Figury, Justyny Burcz,     Grażyny Redmer ,Krzysztofa Gzelli i Wojciecha Bogaleckiego , przybyło do szkoły na dawno wyczekiwaną NOC FILMOWĄ. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała prawie do 6.00 następnego dnia. Na hali porozkładano materace, uczniowie zaopatrzyli się w koce, śpiwory, poduszki, a nawet pluszaki oraz dobry humor. Podczas spotkania zaprezentowano pięć filmów starannie wybranych przez uczniów oraz organizatorów. Wśród obejrzanych obrazów znalazły się następujące tytuły:

 

„Nerve” - trzymający w napięciu thriller o mocy wirtualnego świata.

„Ponad wszystko” - amerykański melodramat z 2017.

„Whiplash” - amerykański dramat muzyczny z 2014 roku.

„Ósmoklasiści nie płaczą” – poruszający dramat filmowy z 2012 r.

„Mustang”- dramat filmowy z 2015 r. - opowieść o pięciu siostrach z tureckiej prowincji.

Po obejrzeniu filmów odbywała się krótka dyskusja, wymiana zdań na temat obejrzanego obrazu. Filmy wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

Podczas nocy filmów nie zabrakło także przekąsek i napojów i słodyczy. Podczas dwóch przerw po szkole roznosił się zapach pizzy i tostów. Wszyscy dobrze się bawili, chociaż niektórzy nie byli w stanie pokonać senności nad ranem. Uznanie dla tych z uczniów , którzy po maratonie udali się na … rajd.

Po zakończonej imprezie wszyscy zabrali się do sprzątania. Przed godziną 6.00 w szkole było już pusto.

Grażyna Redmer