Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Pierwsza noc filmowa w naszej szkole

SAM 2606     W piątek 19 stycznia hala sportowa w SP 11 zamieniła się w salę kinową. 66 uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum pod opieką pięciu nauczycieli – Hanny Figury, Justyny Burcz,     Grażyny Redmer ,Krzysztofa Gzelli i Wojciecha Bogaleckiego , przybyło do szkoły na dawno wyczekiwaną NOC FILMOWĄ. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała prawie do 6.00 następnego dnia. Na hali porozkładano materace, uczniowie zaopatrzyli się w koce, śpiwory, poduszki, a nawet pluszaki oraz dobry humor. Podczas spotkania zaprezentowano pięć filmów starannie wybranych przez uczniów oraz organizatorów. Wśród obejrzanych obrazów znalazły się następujące tytuły:

 

„Nerve” - trzymający w napięciu thriller o mocy wirtualnego świata.

„Ponad wszystko” - amerykański melodramat z 2017.

„Whiplash” - amerykański dramat muzyczny z 2014 roku.

„Ósmoklasiści nie płaczą” – poruszający dramat filmowy z 2012 r.

„Mustang”- dramat filmowy z 2015 r. - opowieść o pięciu siostrach z tureckiej prowincji.

Po obejrzeniu filmów odbywała się krótka dyskusja, wymiana zdań na temat obejrzanego obrazu. Filmy wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

Podczas nocy filmów nie zabrakło także przekąsek i napojów i słodyczy. Podczas dwóch przerw po szkole roznosił się zapach pizzy i tostów. Wszyscy dobrze się bawili, chociaż niektórzy nie byli w stanie pokonać senności nad ranem. Uznanie dla tych z uczniów , którzy po maratonie udali się na … rajd.

Po zakończonej imprezie wszyscy zabrali się do sprzątania. Przed godziną 6.00 w szkole było już pusto.

Grażyna Redmer