Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

„Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”- podsumowanie projektu Klubu Szkół UNICEF

1Nasza szkoła uczestniczyła w edukacyjno-pomocowym projekcie UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”.

Celem projektu było:

         -            Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka

         -            Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego

         -            Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

W ramach akcji członkowie szkolnego klubu Unicef na godzinie wychowawczej w klasach IV-VIISP oraz II-IIIGim, przedstawili filmy i przeprowadzili pogadankę nt. projektu Unicef - „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”. Wszystkie materiały filmowe, do których członkowie klubu się odwoływali zostały przygotowane przez polski zespół, który w maju 2017 roku odwiedził Syrię. Pracownicy UNICEF Polska i Ambasador Dobrej Woli UNICEF Robert Korzeniowski i Artur Żmijewski wraz z dziennikarzami i ekipą filmową zdecydowali się pojechać do kraju ogarniętego wojną, by zebrać dokumentację, która pokazuje jak trudna jest sytuacja mieszkańców regionu.

Uczniowie na lekcji dowiedzieli się jak zmienia się życie dziecka kiedy w jego życie wkracza wojna oraz poznali odpowiedzi na pytania: Jak wygląda edukacja w czasie wojny? Czy dzieci w czasie wojny mają marzenia? Z jakimi problemami borykają się dzieci w czasie wojny?

Następnie w ramach akcji odbyła się zbiórka charytatywna w formie kiermaszu słodkości. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wypieki uczniom i rodzicom. Zebraliśmy kwotę 210zł.

Przekazując darowiznę, podarowałeś najmłodszym ciepło, którego bardzo potrzebują - jeden koc może uratować życie dziecka. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Halina Stodolska