Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

XV edycja DNIA DLA ZDROWIA już za nami!!!

Konkurencje sportowe 114 grudnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja obchodów DNIA DLA ZDROWIA pn. „Tak żyj, abyś zdrowy był”. Tegoroczna impreza prozdrowotna miała charakter turnieju wiedzowo – sportowego. Nad regulaminowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwało JURY w składzie: pedagog szkolny, nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele zajęć artystycznych i geografii. Przeprowadzono pięć konkurencji sprawdzających wiedzę nt. zdrowego stylu życia, w tym krzyżówki, plakaty, okrzyki promujące aktywność ruchową i pisemne prezentacje samodzielnie stworzonych dekalogów zdrowego stylu życia oraz kilka konkurencji sprawnościowych. Po zakończeniu części turniejowej członkowie szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody wystawili 2 inscenizacje profilaktyczne promujące aktywność ruchową i zdrowe odżywianie. Po przedstawieniu komisja ogłosiła wyniki turnieju. Wśród klas młodszych (klasy IV – VI) I miejsce zajęła klasa V a, II miejsce przypadło klasie IV b, a III miejsce zdobyła klasa V b.


Wśród klas starszych (VII SP i II – III Gim) zwyciężyła klasa III b, II miejsce ex aequo zdobyły klasy VII a i VII b.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy dodatkowo uhonorowani zostali czekoladowymi mikołajami, bombką choinkową z logo Nadleśnictwa JAMY oraz naściennym kalendarzem Powiatu Grudziądzkiego na rok 2018. 
Niezależnie od zdobytych miejsc, wszyscy wspaniale się bawili, było wiele emocji i głośny doping, który sprzyjał miłej i serdecznej atmosferze. Dla ubogacenia imprezy uczniowie przygotowali stoisko FIT ze zdrową żywnością. To bardzo cenna inicjatywa propagowania produktów, które stanowią źródło zdrowych kalorii.
Najlepszym obrazem tego wszystkiego, co działo się podczas tego dnia w naszej placówce, niech będą poniższe fotografie. Dziękujemy uczniom, wychowawcom, członkom komisji konkursowej za wzorowe przygotowanie się do tej corocznej imprezy szkolnej.