Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Ostatnie pożegnanie wielkiego przyjaciela naszej szkoły Księdza Kanonika Józefa Lipskiego

uid 9c9e5d996701d184f693f1caf84e64641618991397354 width 900 play 0 pos 0 gs 0 height 50622 kwietnia 2021 roku pożegnaliśmy Księdza Kanonika Józefa Lipskiego, twórcę i wieloletniego proboszcza parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca, która obejmuje swoim zasięgiem teren naszej szkoły. Ksiądz proboszcz odszedł do domu Boga Ojca 18 kwietnia w 82 roku życia i 57 roku kapłaństwa. Kiedyś wspominał, że planując miejsce pod kościół na osiedlu Mniszek, marzył o tym, aby był on blisko szkoły. Jego marzenie się spełniło.

Dzięki niemu, dzieci uczące się na katechezie w szkole, mogą razem z panią katechetką odwiedzić na lekcji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez wiele lat uczył w naszej szkole, przygotowując między innymi dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Należał do grona pedagogicznego. Dla każdego miał zawsze dobre słowo, szczery uścisk dłoni i obrazek religijny. Wśród wielu swoich obowiązków duszpasterskich zawsze znalazł czas, aby choć na chwilę przyjść na spotkanie opłatkowe, zobaczyć przedstawienie szkolne, zakończenie roku szkolnego czy pomóc w organizacji szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Niestrudzenie przewodniczył pielgrzymkom dzieci pierwszokomunijnych i zawsze, bez względu na wczesną porę dnia, przychodził pożegnać i pobłogosławić młodzież naszej szkoły wyruszającą na pielgrzymkę do Rywałdu, Częstochowy czy Lednicy. Wielką troską i modlitwą otaczał dzieci i młodzież naszej szkoły, będąc im jak kochający, ale i wymagający ojciec. Ks. Józef odszedł w Roku Świętego Józefa, dobrego ojca i wychowawcy Pana Jezusa. Dziękujemy Ci za wszystko nasz Przyjacielu i zapewniamy o naszej pamięci.