Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wspaniała wiadomość !!! Julian Dąbrowski - laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii !!!

160512908 771477247123611 5339128419836033308 n            4 marca 2021 r. odbyłsię finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, w którym wziął udział Julian Dąbrowski - uczeń naszej szkoły.

Ze względu na obostrzenia z powodu panującej pandemii Kuratorium w Bydgoszczy, podobnie jak na etapie rejonowym, specjalnie uruchomiło platformę testową, by za pośrednictwem internetu uczestnicy etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii mogli rozwiązywać test konkursowy w pracowniach komputerowych swoich macierzystych szkół. Julian Dąbrowski - uczeń klasy 8b, 4 marca 2021 r. o godz. 10.00 rozpoczął rozwiązywanie testu konkursowego. W ciągu 60 minut musiał poprawnie rozwiązać zadania na poziomie minimum 90% , aby zostać laureatem konkursu. Julian Dąbrowski wykonał to zadanie z nawiązką, bo rozwiązał test na poziomie 96%!

18 marca 2021 r. Kuratorium w Bydgoszczyna swojej stronie internetowejpodało ostateczne wyniki etapu wojewódzkiego, zamieszczając tegoroczną listę finalistów i laureatówkonkursu. Można, więc oficjalnie ogłosić, że Julian Dąbrowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii !

            Julian Dąbrowski znalazł się w elitarnym gronie 27 laureatów z całego województwa ( w zeszłym roku było ich 39). Jest to Jego drugi tytuł z rzędu!

Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego to jedno z najwyższych osiągnięć naukowych, jakie może zdobyć uczeń szkoły podstawowej, które daje zdobywcy tego tytułu wymierne korzyści w postaci uprawnień laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego : m. in. otrzymuje celującą ocenę roczną z przedmiotu oraz wpis tego osiągnięcia na świadectwie !

            Wielkie gratulacje dla naszego wspaniałego laureata Juliana Dąbrowskiego !!! Liczymy , że w przyszłym roku szkolnym znajdą się naśladowcy Juliana !

Paweł Górecki