Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Konkurs na przebranie się za postać świętego – listopad 2020

kingamorazycia2Listopad jest szczególnym miesiącem, w którym wspominamy osoby zmarłe. Wśród nich jest wielu świętych i błogosławionych, którzy są naszymi patronami, a dzień ich śmierci jest wpisany do kalendarza i stał się dniem naszych imienin. Nasi wspaniali uczniowie wcielili się w postaci świętych i w konkursie na przebranie za świętego, przypomnieli nam ich wizerunki. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie, a pani Hani Szulc-Lewandowskiej i pani Ani Dobrzyńskiej-Pakowskiej dziękujemy za pomoc w podsumowaniu konkursu.

 

Oto zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie:

 

I miejsce ex aequo – Zuzanna Karwowska z kl. 3b (Św. Agata) i Emilia Harat z kl. 3b (Maryja z dzieciątkiem)

 

II miejsce ex aequo – Jakub Dłużyński z kl. 3b (Św. Franciszek) i Ksawery Wiśniewski z kl. 3b (Św. Franciszek)

 

III miejsce ex aequo – Nikoleta Jaworska z kl. 3b (Św. Anna) i Sara Lewandowicz z kl.3b (Św. Zuzanna)

 

Wyróżnienia otrzymali: Nikodem Lewandowski z kl. 3a (Św. Józef), Marta Rabanowska z kl. 4a (Maryja), Zuzanna Aniołkowska z kl.1b (aniołek) i Maja Krajewska z kl. 3b (Św. Jadwiga).

 

Uczniowie otrzymali oceny celujące i uwagi pozytywne, a nagrody rzeczowe będą wręczone po powrocie do szkoły.