Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Konkurs „Mój kościół parafialny”

122785699 793166258130604 8689801504316539212 nW związku z XX rocznicą konsekracji kościoła p.w. Św. Józefa Oblubieńca, którą ochodziliśmy 29 październiku 2020r., zorganizowany został szkolno-parafialny konkurs plastyczny zatytułowany „Mój kościół parafialny”. Prace wykonało 38 uczniów z klas od pierwszej do ósmej. Zadaniem dzieci było zaprezentowanie kościoła, takim jakim jest obecnie, z zewnątrz lub wewnątrz. Każda praca była wyjątkowa, ale jury, składające się z przedstawiciela parafii i szkoły, postanowiło wyróżnić dzieła następujących uczniów:

 

 

Osoby wyróżnione z klas pierwszych:

 

 1. Aleksander Kłosiński – 1a
 2. Kornelia Nowocieńska – 1b
 3. Lena Kowalska – 1b
 4. Nikodem Gabryszewski – 6b
 5. Anna Peplińska – 8b
 6. Mateusz Zając – 6a

 

Osoby wyróżnione z klas od drugiej do trzeciej:

 

 1. Zuzanna Karwowska – 3b
 2. Nikoleta Jaworska – 3b
 3. Jakub Dłużyński – 3b
 4. Alicja Trepkowska – 3a
 5. Anna Kobuszyńska – 3a

 

 

Osoby wyróżnione z klas od czwartej do ósmej:

 

 1. Nikodem Gabryszewski – 6b
 2. Anna Peplińska – 8b
 3. Mateusz Zając – 6a

 

 

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone podczas Mszy niedzielnej 25 października 2020r.

 

Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy i twórczość. Oto wyróżnione prace: