dokumenty szkoły

© 2013 by WM

„Żywa lekcja historii”
(7.05.2013)

7 maja 2013 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 mieli nieczęstą okazję wziąć udział w spektaklu historycznym z czasów średniowiecza wykonywanym przez Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. Ta „Żywa Lekcja Historii” w atrakcyjnej formie,  łączy zabawę z wiedzą.
     Pozwala również zrozumieć uczniom własne korzenie, przyczyniając się do pogłębienia własnej tożsamości historycznej, nie tylko w łączności z polską historią, ale także z dziedzictwem europejskim. Porusza też zagadnienia związane z wychowaniem patriotycznym. Podczas tych zajęć uczniowie mieli okazję, niektórzy osobiście, zaznajomić się z bronią i uzbrojeniem ochronnym z czasów średniowiecza oraz z rycerskimi obyczajami. Myślę, że gimnazjaliści uczestnicząc w tej niecodziennej lekcji historii mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy historycznej, dobrze się przy tej okazji bawiąc.

Paweł Górecki