dokumenty szkoły

© 2012 by WM

WYJAZD DO LEDNICY
(2.06.2012)

2 czerwca 2012 młodzież naszego gimnazjum pod opieką p. Bożeny Wojciechowskiej i p. Beaty Makowskiej (40 osób) uczestniczyła w XVI Spotkaniu Młodych w Lednicy. (www.lednica2000.pl)
     „Lednica to WYBÓR CHRYSTUSA”. Wyrazem zewnętrznym tego wyboru jest przejście przez Bramę Rybę w nocy na Polach Lednickich. Temat tegorocznego spotkania brzmiał „Miłość cię znajdzie”, a przewodniczką na drogach Miłości Chrystusa była Św. Faustyna Kowalska. Każdy z nas otrzymał podręczną książeczkę z wyborem tekstów „Dzienniczka” Św. Faustyny, książkę wyjaśniającą w prosty sposób tajemnicę Bożego Miłosierdzia (ufundowaną przez biznesmena p. Romana Kluskę) oraz piernik toruński w kształcie serca z zachętą by spróbować Bożej miłości, bo „nic nie jest tak słodkie jak Ona”.
     Nasi uczniowie na Polach Lednickich skorzystali z możliwości spowiedzi „pod chmurką”; wyśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia; wysłuchali konferencji o. Jacka Salija; uczestniczyli w Eucharystii celebrowanej przez Prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka, oddali cześć relikwiom Św. Faustyny oraz w nocy adorowali Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
     Ogromną radość sprawił uczniom wspólny śpiew i taniec razem z 60-tysięcznym tłumem młodych ludzi z całej Polski. Choć tego dnia doskwierał nam przelotny deszcz i zimny wiatr, potrafiliśmy poradzić sobie, budując małe wspólnotki schowane w „namiotach” z folii malarskiej. Przy takiej pogodzie, jak powiedział inicjator spotkań w Lednicy o. Jan Góra OP, mogliśmy zweryfikować intencje naszego przyjazdu do Lednicy. Pomimo zmęczenia i zimna dotrwaliśmy do godz. 1.30 w nocy kiedy z radością przeszliśmy przez Bramę Rybę i wróciliśmy do domu.