© 2013 by KG

Kolejny sukces turystów naszej szkoły!

W miniona sobotę, 18 stycznia 2014 r. odbył się XXXII rajd pieszy „Pamięci generała Pruszyńskiego”. Rajd organizowało Wojskowe Koło PTTK „OSeSeK” w Grudziądzu. Celem rajdu było m.in. uczczenie 94. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy oraz czynny wypoczynek na świeżym powietrzu. W rajdzie uczestniczyło 20 uczniów – 11 gimnazjalistów i 9 uczniów szkoły podstawowej. Opiekę sprawowały Panie Hanna Figura i Marita Grajewska-Treder. Ekipa wyruszyła rankiem sprzed szkoły. Najpierw autobusem komunikacji miejskiej, a następnie pociągiem. Na stacji Nicwałd, gdzie rozpoczynał się rajd dołączył jeszcze jeden opiekun – Jacek Treichel.

Rajd prowadził ośnieżonymi drogami z Nicwałdu przez Pokrzywno, Pastwiska do szpitala w Grudziądzu. Krótka przerwą była także wizyta w Ośrodku Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie. Trasa liczyła 10 km. Podczas marszu rozegrano okolicznościowy konkurs nawiązujący tematyką do nazwy rajdu. Miło nam poinformować, że reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie Julia Deręgowska i Agnieszka Żywiecka oraz Gimnazjum nr 1 Aneta Ceglińska i Paulina Roman zajęły w swoich kategoriach I miejsce. Na mecie rajdu czekała na zmęczonych turystów Pani dyrektor Marlena Treichel, która pogratulowała zwycięzcom rajdu, wszystkim pozostałym uczestnikom oraz opiekunom.

Wynik ten stanowi niewątpliwie dobry prognostyk podczas tegorocznego Pucharu Komisji Turystyki Pieszej. Niemniej jednak zapraszamy serdecznie wszystkich pasjonatów turystyki, tych doświadczonych i tych chcących rozpocząć swą turystyczną pasję na kolejny rajd. Będzie to XXIII zimowa impreza na orientację Ekotona, a odbędzie się ona 1 marca br.

Tekst i zdjęcia:

Jacek Treichel

Foto:

Zwycięstwo Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Jeszcze pusta stacja kolejowa za chwilę zatętni życiem.

Pomnik przyrody przy stacji w Nicwałdzie.

Kolumna turystów na trasie.

Wizyta w Ośrodku Opieki nad Zwierzętami
w Węgrowie.

Baner głównego organizatora.

Za chwilę ogłoszenie wyników.

Laureatki w kategorii gimnazjum…

Odebrały dyplom i nagrody.

Sędziowie poszukujący dyplomu dla Mniszka.

Odnalazł się i to z I miejscem.

Dyplomy trafiły do rąk zadowolonej Pani Dyrektor.