© 2013 by KG

WOŚP

12 stycznia kolejny raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do tej wielkiej akcji o charytatywnym charakterze. Drużyny ze szkoły podstawowej ( Natalia Kminikowska, Nina Ziółkowska, Korneliusz Lewicki i Jakub Falkowski) i gimnazjum ( Emilia Koss, Wiktoria Pruszkowska, Martyna Grodzka, Klaudia Stefaniak, Oliwia Bonisławska) wzięły udział w turnieju Uczymy się ratować i ratujemy.

Po wyjątkowo zaciętej walce obie drużyny zajęły I miejsce i zdobyły Puchar Prezydenta Miasta! Najpierw były konkurencje związane z udzielaniem pierwszej pomocy, potem konkurs wiedzy o WOŚP i Grudziądzu, wreszcie na koniec rozgrywki sportowe. Cóż to były za emocje – największe chyba podczas przeciągania kolegi na kocu, chociaż udzielanie pierwszej pomocy też było nie lada wyzwaniem. Sprawdzić oddech, założyć kołnierz, usztywnić złamaną nogę, przenieść rannego – to przykłady zadań, z którymi nasze drużyny poradziły sobie doskonale. Możemy również z dumą powiedzieć, że zebraliśmy prawie 10 kg monet!

Z pewnością świetnie się bawiliśmy, ale też nie zatraciliśmy ducha rywalizacji. Prezentowane zdjęcia ukazują nasze zmagania.