© 2013 by KG

Tam byliśmy: „ Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Hasło tegorocznej akcji odbywa się pod tytułem : Rozjaśnij dzieciom przyszłość”

W dniu 30 listopada 2013 roku na toruńskim TOR – Torze spotkali się przedstawiciele 50 szkolnych kół Caritas Diecezji toruńskiej uczestniczący w akcji „ Warto być bohaterem” . Spotkanie to, miało na celu podsumowanie zbiórki pieniędzy dla niepełnosprawnych dzieci – zebrano: 24 tyś. zł., oraz rozpoczęcie już po raz 20 Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali symboliczny prezent od św. Mikołaja, w pięknych workach znaleźliśmy : Jabłko, płatki śniadaniowe, czekoladę oraz kamizelkę odblaskową.

Program spotkania był bardzo bogaty, zawierał między innymi: Pokazy klubów sportowych: sekcja jazdy figurowej na lodzie i hokeja, pokazy mistrzów tej konkurencji z Polski i Hiszpanii, uroczyste zapalenie świecy, pokazy „ Błyskotliwych Służb” – promująca bezpieczeństwo zachowań w ruchu komunikacyjnym.

W części artystycznej wystąpił „ Pan Jacek” oraz najbardziej rozśpiewany biskup Antoni Długosz, który rozbawił i roztańczył uczestników, ale również wprowadził nas w nastrój świąteczny.

Beata Makowska i Bożena Wojciechowska