© 2013 by KG

XXIV RAJD PIESZY "ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI – 1918"

(9.11.2013)

Wspólne zdjęcie na starcie

9 listopada 2013 r. z okazji narodowego święta, upamiętniającego 95. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w XXIV rajdzie pieszym. W rajdzie wzięło udział 30 uczestników, w tym 10 uczniów ze szkoły podstawowej i 20 z gimnazjum.

Rajd rozpoczął się przy Szkole Podstawowej nr 16 i wiódł wzdłuż Trynki, przez Tuszewo do Szkoły Podstawowej nr 12. Trasa nie była długa, wyniosła ok. 8 km., ale warunki pogodowe i terenowe były dość ciężkie. Opady deszczu i grząski teren, wszystko to przyczyniło się do dość dużego zmęczenia uczestników. Ten rajd miał nieco inną formułę konkursu okolicznościowego, albowiem uczniowie zostali zaproszeni do przygotowania prac plastycznych pn. „Grudziądz jesienią”. Z naszej placówki wpłynęły 3 prace konkursowe: Kingi Tomasik i Weroniki Krzysiak z kl. V b (SP 11) oraz Dominiki Buler z kl. I a i Kamili Piórkowskiej z kl. II b (Gim. 1). Konkurencja była ogromna, a mimo to naszej uczennicy z kl. II b Kamili Piórkowskiej udało się zająć II miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Kamila Piórkowska i jej trofeum za zajęcie II miejsca

Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej nr 12. Tam zostaliśmy ugoszczeni ciepłym posiłkiem w postaci spaghetti i gorącej herbatki. Mimo niezbyt sprzyjających warunków rajdowych jesteśmy w pełni zadowoleni z udziału w tej patriotycznej imprezie, która przypominała nam o tym, że 95 lat temu Polska stała się państwem niepodległym. Oto kilka fotografii z przebiegu rajdu.

Na starcie                                                   W drodze, wzdłuż Trynki

Postój

Ciepły posiłek spaghetti na mecie

Moment wręczenia dyplomu i nagrody Kamili Piórkowskiej

Następny rajd odbędzie się 14 grudnia 2013 r. i będzie on poświęcony podsumowaniu sezonu turystycznego za rok 2013 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RAJDZIE !!!

Opiekun koła turystycznego:

WITOLD ZYGADLEWICZ