© 2013 by KG

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele Związku Kombatantów Polskich RP i Byłych Więźniów Politycznych koło nr 1,przedstawiciele Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie Zarząd Główny w Warszawie Koło w Grudziądzu, przedstawiciele Związku Sybiraków oddział w Grudziądzu, przedstawiciele Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy – Klub Integracji Europejskiej. Przybyli także rodzice, pracownicy niepedagogiczni oraz przyjaciele szkoły.

Przygotowane przez uczniów gimnazjum widowisko słowno- muzyczne przypomniało okoliczności utraty wolności przez nasz kraj, kręte drogi Polaków do niepodległości w czasie 123 lat niewoli, począwszy od 1772 roku, poprzez walki powstańcze XIX wieku aż po upragniony 11 listopada 1918 roku. Było także okazją do refleksji o wartości najważniejszej dla człowieka, jaką jest wolność.

Atrakcją akademii były tańce narodowe wykonane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej, krakowiak oraz trojak. Gimnazjaliści zaprezentowali się w przepięknym polonezie.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii: Hanna Szulc – Lewandowska, Ewa Roś,

Anna Głodowska, Grażyna Redmer,