© 2013 by KG

Rajd rowerowy

Pierwszy rajd rowerowy już za nami. Wyruszyliśmy przez Piaski i Turznice, gdzie czekał najtrudniejszy etap rajdu – podjazd pod krawędź Wysoczyzny Chełmińskiej. W Dębieńcu, w malowniczym parku w stylu angielskim, zwiedziliśmy neogotycką kaplicę pw. św. Wawrzyńca z 1910 roku oraz pałac z 1864 roku. Następnie przejechaliśmy przez Wiktorowo i Skarszewy, podziwiając polodowcowy krajobraz. W Pokrzywnie zatrzymaliśmy się przy ruinach zamku krzyżackiego z XIII wieku. Tu można było wspinać się na mury i zaglądać do ciemnych piwnic. W drodze do Węgrowa mijaliśmy las, w którym hitlerowcy urządzili obóz jeniecki dla powstańców warszawskich.

Droga była niezwykle wymagająca – dużo stromych podjazdów, ale też liczne i rekompensujące trud zjazdy! Pokonaliśmy 37 kilometrów, zmęczenie, ale wróciliśmy w doskonałych nastrojach.

28 września odbył się rajd dla gimnazjalistów. Opiekę sprawowały nauczycielki: Grażyna Redmer, Elżbieta Koprowska i Hanna Figura. 5 października wyruszyła grupa ze szkoły podstawowej. Tym razem towarzyszyły im panie: Marita Grajewska Treder, Małgorzata Binder i Hanna Figura.

Hanna Figura