© 2013 by KG

XXIV rajd pieszy „Pamięci Września – 1939”

(21.09.2013)

21 września 2013 r. wzięliśmy udział w pierwszym w tym roku szkolnym rajdzie poświęconym pamięci kampanii wrześniowej roku 1939.

Celem rajdu było uczczenie 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz bohaterstwa żołnierza polskiego w zmaganiach z dwoma wrześniowymi najeźdźcami: faszystowskimi Niemcami i armią radziecką.  W rajdzie udział wzięło 21 uczniów, w tym 10 uczestników ze szkoły podstawowej i 11 uczestników z gimnazjum.

Trasa rajdu liczyła sobie 10 km i wiodła z Cmentarza Garnizonowego przez Nową Wieś,  wzdłuż rzeki Osy (schrony polskie nr 3, 4, 5 z 1939 r.) – Świerkocin - Fort Tarpno, a końcowym punktem wędrówki był Klub Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu.

Rajd zakończył się ciepłym posiłkiem (zupa grochowa oraz gorąca herbata z cytryną). Po nim dokonano podsumowania konkursu okolicznościowego – pn. „Walki żołnierzy Polskich we wrześniu 1939 roku w rejonie Grudziądza”. Z naszej placówki I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyły: Weronika Krzysiak i Kinga Tomasik z kl. V b, natomiast gimnazjaliści z klasy III b: Paweł Tolla i Rafał Narloch zdobyli również I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Oto kilka fotografii ukazujących przebieg rajdu wraz z dyplomami.

Dyplom i zdobywczynie I miejsca w konkursie okolicznościowym

w kat. szkoły podstawowe

Dyplom i zdobywcy I miejsca w konkursie okolicznościowym w kat. szkół

gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych