© 2013 by WM

Dawid Wacławski na Gali Laureatów konkursów przedmiotowych
(17.04.2013)

17 kwietnia 2013 r. w Auli Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursów przedmiotowych, którym patronował kujawsko-pomorski kurator oświaty. Podczas tej uroczystości laureaci konkursów przedmiotowych otrzymali z rąk kujawsko-pomorski ego kuratora oświaty Anny Łukaszewskiej oraz wicewojewody Zbigniewa Ostrowskiego wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek i zaświadczenie z tytułem laureata konkursu. Te wyróżnienia indywidualne dla laureatów są również wyróżnieniem dla szkoły, której uczniem jest laureat, ponieważ świadczy to o klimacie panującym w szkole, który  sprzyja rozwojowi zainteresowań i talentów na miarę laureatów konkursów przedmiotowych.
      W tym roku szkolnym uczniem naszego gimnazjum, który miał zaszczyt uczestniczyć w gali laureatów był Dawid Wacławski. Jako laureat konkursu przedmiotowego z historii otrzymał pamiątkową statuetkę oraz zaświadczenie o tytule laureata konkursu przedmiotowego, które przede wszystkim zwalnia go z części egzaminu gimnazjalnego i przyznaje mu jednocześnie z tej części maksymalny wynik punktowy. Ponadto jako laureatowi konkursu przysługuje mu roczna ocena celująca z historii, wyszczególnienie tego osiągnięcia na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz przyjęcie do wybranej szkoły średniej po spełnieniu kryteriów w pierwszej kolejności.
      Liczymy, że przykład Dawida będzie inspiracją dla obecnych drugoklasistów, a może też dla pierwszoklasistów i znajdzie on licznych naśladowców!!!

Paweł Górecki