© 2013 by WM

RAJD GWIAŹDZISTY „SZLAKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA I POWITANIE WIOSNY”
(16.03.2013)

Wspólne zdjęcie uczestników rajdu przed pomnikiem Mikołaja Kopernika

16 marca 2013 r. uczniowie szkoły podstawowej (20 osób) i gimnazjum (13 osób) wspólnie wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym - „Szlakiem Mikołaja Kopernika i Powitanie Wiosny 2013”. Trasa wiodła z Tarpna przez Górę Zamkową do Placu Miłośników Astronomii, skąd udaliśmy się na Błonia Nadwiślańskie, które doprowadziły do ostatecznego celu – Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 przy ul. Kasprowicza. Długość przebytej trasy wyniosła około 10 km.
     Celem wyprawy rajdowej było: uczczenie pobytu Mikołaja Kopernika w mieście, zwrócenie uwagi na elementy ochrony przyrody, poznanie walorów środowiskowych regionu, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki pieszej i udział w konkursie okolicznościowym wiedzy o Mikołaju Koperniku oraz zwiastunach wiosny. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie było zimno. Właściwie cała trasa prowadziła nas zaśnieżonymi drogami. Jedynie ciepło słonecznych promieni przypominało nam, że zbliża się wiosna. Oczywiście, jak zwykle podczas rajdu odbyły się zmagania konkursowe dwuosobowych zespołów szkół w każdej kategorii wiekowej. Miło nam poinformować, że nasze gimnazjalistki: Aneta Ceglińska i Kamila Piórkowska z klasy I b zajęły II miejsce zdobywając dla szkoły dyplom, a dla siebie nagrody książkowe.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Na trasie

Na postoju

Na Placu Miłośników Astronomii

Podczas pisania testu konkursowego

Zdobywczynie II miejsca w konkursie okolicznościowym:
Aneta Ceglińska i Kamila Piórkowska

Na Górze Strzemięcińskiej

Schodzimy

Na mecie

W drodze powrotnej do Mniszka i nasze pozdrowienia dla kierowców!!!

Następne 2 rajdy piesze odbędą się w kwietniu.
„CHROŃMY PRZYRODĘ” i „WIOSNA W PRZYRODZIE”.
 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Opiekun koła turystycznego: