© 2013 by WM

RAJD Z OKAZJI 93. ROCZNICY POWROTU GRUDZIĄDZA DO MACIERZY
(9.02.2013)

Wspólne zdjęcie grupowe na mecie rajdu

9 lutego 2013 r. odbył się wielodyscyplinowy rajd pieszy poświęcony pamięci generała Stanisława Pruszyńskiego – dowódcy 8 Dywizji Strzelców Grupy Operacyjnej Frontu Pomorskiego armii Gen. Hallera. Wojska polskie, pod dowództwem generała Pruszyńskiego wkraczając do miasta w dniu 23 stycznia 1920 r. zostały owacyjnie powitane przez mieszkańców Grudziądza, co przerodziło się w wielką patriotyczną manifestację. I właśnie dla uczczenia pamięci tego wielkiego wydarzenia, przypominającego ważny historyczny moment wyzwolenia Grudziądza i ziemi chełmińskiej spod zaboru pruskiego - po 148 latach niewoli, wzięliśmy udział w rajdzie pieszym.
     Z naszej placówki uczestniczyło w nim 16 uczniów ze szkoły podstawowej i 15 uczniów z gimnazjum. Łącznie stanowiliśmy grupę liczącą 32 osobową, wraz z opiekunem.
     Trasa rajdu wyniosła ok. 12 km. Wiodła ona z Osiedla Lotnisko przez Wielkie Lniska w kierunku Wielkiej Księżej Góry, następnie do Węgrowa na Plac przy Geotermii.
     Podczas wędrówki odbył się konkurs okolicznościowy poświęcony sylwetce generała Pruszyńskiego oraz historii powrotu miasta Grudziądza do Polski.
     Miło nam poinformować, że nasi gimnazjaliści: Paweł Tolla i Paweł Olesiewicz z klasy II b w kategorii szkół gimnazjalnych zajęli II miejsce.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

Na zakończenie rajdu wszyscy dostali ciepły posiłek i gorącą herbatę oraz podsumowano konkurs historyczny.

Dyplom i odbiór nagród przez zdobywców II miejsca w konkursie okolicznościowym

Przed wyjściem na trasę rajdu – Osiedle Lotnisko

Na trasie rajdu

Podczas postoju

Odpoczynek na mecie rajdu

Następny rajd odbędzie się 9 marca 2013 r.
Będzie to XLIV rajd pieszy – „Grudziądz wolny”
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W NIM

Opiekun koła turystycznego: