© 2012 by WM

Pasowanie UCZNIÓW klas pierwszych
(12.10.2012)

Na 12 października 2012r. dzieci z klasy I a czekały z niecierpliwością, ponieważ w tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania ich na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 11. Poprzedziły ją różne czynności – poznanie placówki, kolegów, praw i obowiązków ucznia oraz przygotowania bezpośrednio z nią związane. 27 dzieci, w obecności dyrekcji szkoły, rodziców oraz innych zaproszonych gości, złożyło ślubowanie, że będzie właściwie wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę, a 4 z nich przyrzekało na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała pierwszaków na ucznia. Po tych kulminacyjnych punktach uroczystości uczniowie I a zaśpiewali piosenkę pt. „Ślubowanie”. Koledzy i koleżanki z klas trzecich przygotowali dla pierwszaków część artystyczną oraz prezenty.