© 2012 by WM

XXIII rajd pieszy "Pamięci Września – 1939"
(22.09.2012)

22 września 2012 r. wzięliśmy udział w pierwszym w tym roku szkolnym rajdzie poświęconym pamięci kampanii wrześniowej roku 1939.
    Celem rajdu było uczczenie 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz bohaterstwa żołnierza polskiego w zmaganiach z dwoma wrześniowymi najeźdźcami: faszystowskimi Niemcami i armią radziecką. W rajdzie udział wzięło 38 uczniów, w tym 21 uczestników ze szkoły podstawowej i 17 uczestników z gimnazjum.
    Trasa rajdu liczyła sobie 13 km i wiodła ze Słupskiego Młyna przez Orle, Grutę do Mełna, gdzie końcowym punktem wędrówki był Cmentarz Wojenny, na którym spoczywają żołnierze polscy i nie tylko, polegli podczas kampanii wrześniowej 1939 r.
    Na Cmentarzu Wojennym oddaliśmy hołd poległym żołnierzom, zapalając znicze i składając wiązankę kwiatów.
    Rajd zakończył się ciepłym posiłkiem (zupa grochowa oraz gorąca herbata z cytryną), a po nim dokonano podsumowania konkursu okolicznościowego – pn. „Grudziądz i powiat grudziądzki we wrześniu 1939 r.”. Z naszej placówki III miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum. Dyplom i nagrody w konkursie otrzymali: Paweł Tolla i Rafał Narloch z klasy II b.

Dyplom i zdobywcy III miejsca w konkursie okolicznościowym

Na trasie wiodącej do rezerwatu przyrody – Dolina Osy

Pomnik Przyrody – Adam i Ewa

Na trasie rajdu

Na trasie i podczas postoju

Cmentarz wojskowy w Mełnie

Tablica informacyjna na Cmentarzu wojennym w Mełnie

Ciepły posiłek

Następny rajd odbędzie się za tydzień i będzie on poświęcony – „ŚWIĘTU ZIEMNIAKA”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Opiekunowie uczestników rajdu: