© 2007 by WM

U PROGU NOWYCH ZMIAN

W ostatnich latach w szkole wprowadzono wiele zmian. Szkoła wypiękniała, jest zadbana, czysta i funkcjonalna. Zmodernizowano boisko szkolne, wybudowano boisko do kosza. Z europejskiego Funduszu Społecznego szkoła otrzymała aż trzy pracownie komputerowe. Na terenie placówki funkcjonuje od 2005 r. Posterunek Straży Miejskiej. Działają pracownie: terapeutyczna, logopedyczna, socjoterapeutyczna, świetlice i biblioteki multimedialne. Zespół szkół posiada certyfikat „Szkoły przyjaznej dysleksji”, stara się o uzyskanie z Ministerstwa Środowiska i MEN Zielonego Certyfikatu, z uwagi na bogatą i znaczącą działalność ekologiczną. Uczniowie i nauczyciele biorą udział w różnych konkursach i akcjach na rzecz szkoły i środowiska: Sprzątanie Świata, „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, Skarbonka wielkopostna, Wieczór kolęd, Jasełka, Drzwi Otwarte, Dzień dla zdrowia, Tydzień bez przemocy, Dzień Europejski, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Wieczór Poezji, Dzień Ziemi, Święto Polskiej Niezapominajki. Organizujemy konkursy: wiedzy o ruchu drogowym, wiedzy o Grudziądzu, ligę matematyczną, Mistrza Łamigłówek Matematycznych, sudoku, wiedzy ekologicznej, wiedzy o języku, Śladami Pitagorasa, wiedzy o Unii Europejskiej, Rodzinne Potyczki Matematyczne, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Placówka organizuje konkursy międzyszkolne, często pod patronatem Prezydenta Grudziądza, LOP, LOK, Lasów Państwowych. Jej uczniowie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach na szczeblu miejskim, rejonowym i wojewódzkim.

Zespół szkół współpracuje z licznymi organizacjami. Pozyskuje licznych sponsorów. Opracowuje projekty edukacyjne poszerzające jej działalność dydaktyczno – wychowawczą. Aktywnie działają samorządy uczniowskie. Rodzice współpracują ze szkołą i są współorganizatorami EKOFESTYNU, który corocznie gromadzi całą społeczność lokalną Mniszka w podsumowaniu całorocznego współzawodnictwa klas o tytuł EKOKLASY.
      W roku szkolnym 2006/2007 do obu szkół uczęszcza 439 uczniów. Kadrę nauczycielską stanowi 37 nauczycieli. Spora grupa pedagogów pracuje w placówce od wielu lat, kilkoro dopiero w tym roku szkolnym podjęło tu pracę. Szkoła żyje i ciągle się zmienia – i tu najlepiej widać, że najważniejsi są ludzie, którzy ją tworzą.

W dniu 18 maja 2007 roku imię Jana Heweliusza, które nosiła szkoła podstawowa, zostanło rozszerzone na cały zespół szkół.

na początek strony

Razem i osobno                                   spis treści                  Hymn. Kierownicy i dyrektorzy