nasz patron

aktualizacja 2013

© 2013 by MS

Rajd rowerowy

8 czerwca odbył się kolejny rajd rowerowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych i po raz pierwszy czwartych. Trasa nie należała do najłatwiejszych – poruszaliśmy się nie tylko po szosach, ale też leśnymi dróżkami. Okazało się, że wszyscy świetnie radzili sobie z pokonywaniem wyboistych i piaszczystych dróg.

Z Mniszka udaliśmy się urokliwym szlakiem przez największy kompleks leśny w okolicach Grudziądza do Hanowa i Daszkowa. Tam, podczas krótkiego postoju, uczniowie zapoznali się z legendą o kłótliwym młynarzu Grzegorzu i dzielnym kocie. W Turznicach zwiedziliśmy kościół z 1936 roku. Dalsza trasa wiodła przez Piaski, Kobylankę i Węgrowo.

W dobrych nastrojach pokonaliśmy 26 kilometrów. Wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie.

Hanna Figura i Marita Grajewska Treder