nasz patron

aktualizacja 2013

© 2013 by MS

Rajd rowerowy

15 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym rajd rowerowy. Był to najdłuższy rajd, pokonaliśmy 45 kilometrów. Zmagaliśmy się ze stromymi wzniesieniami, piaszczystymi i wyboistymi drogami, zmęczeniem. Jednak wszyscy zgodnie przyznali, że warto było.

Przepiękna okolica – Wiewiórki, Zielnowo, wreszcie Radzyń Chełmiński! Znajduje się tu pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej. Pośród wielu nazwisk zamordowanych niektórzy uczniowie odnaleźli swoich krewnych!  Była to niezwykła lekcja patriotyzmu. Najcenniejsze dwa zabytki w tej miejscowości to gotycki kościół pod wezwaniem świętej Anny i ruiny zamku krzyżackiego.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kneblowie przy urokliwym jeziorze. Po chwili relaksu i wesołej zabawy nad wodą wyruszyliśmy do domu.

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne rajdy rowerowe.

Hanna Figura i Marita Grajewska Treder