nasz patron

aktualizacja 2012

© 2012 by MS, WM

OTRZĘSINY  KLAS  IV

30 października 2012 na holu szkoły odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas IV. W tym roku uczniowie klas VI wraz z wychowawcami przygotowali dla młodszych kolegów wiele konkurencji sportowo-rekreacyjnych oraz turniej wiedzowy w postaci quizu. Klasy rywalizowały między sobą na punkty, a nad całością ich poczynań czuwało 5-cio osobowe jury.

Na początku uczniowie klas IV przywitali gromkimi brawami królową i króla starszej grupy wiekowej, a później rozpoczęły się konkurencje:

- bieg po szyszkach,

- rysowanie portretu wychowawcy,

- bieg slalomem z surowym jajkiem na łyżeczce od herbaty,

- taniec z miotłą,

- zjedzenie kawałka cytryny z chrzanem,

- klasowa mumia z papieru toaletowego,

- segregacja ziaren fasoli, grochu i ryżu,

- najdłuższy okrzyk: kukurykuuu!

Po konkurencjach sprawnościowych nadszedł czas na rozgrywki umysłowe. Samorządy klas IV odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące szkoły.

Po zakończeniu konkurencji król przeprowadził uroczyste ślubowanie klas IV i wszyscy zostali przyjęci w poczet uczniów starszej grupy wiekowej.

Jury podsumowało wyniki: minimalnie wygrała klasa IVa przed klasą IVb, ale pamiątkowe dyplomy i upominki otrzymali wszyscy czwartoklasiści.

Zabawa była bardzo udana, rywalizacja zacięta, humory wszystkim dopisywały, a poszczególne konkurencje wzbudzały w uczestnikach wiele pozytywnych emocji.

Gratulujemy czwartoklasistom i życzymy im wielu sukcesów w nauce. Jedno udowodniliście na pewno: potraficie się bawić! Tak trzymać!

Wychowawcy klas VI:
 Małgorzata Binder