nasz patron

aktualizacja 2013

© 2013 by MS

Dodatkowe zajęcia dla uczniów

Zajęcia koła ortograficznego dla uczniów klas III

Uczniowie klas III, którzy wykazują szczególne zainteresowanie
 i uzdolnienia w zakresie  ortografii, uczęszczają na dodatkowe zajęcia, których celem jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności  poprawnej pisowni.
Dzieci utrwalają i pogłębiają znajomość zasad ortograficznych oraz  poprzez różnorodne ćwiczenia  i zabawy edukacyjne uczą się prawidłowej pisowni wyrazów. Szczególnie ulubionymi ćwiczeniami i zabawami ortograficznymi uczestników zajęć są: loteryjki, krzyżówki, wykreślanki, układanki oraz zabawy, i gry ortograficzne multimedialne. Dzieci chętnie same tworzą krzyżówki ortograficzne. Pracują indywidualnie i w zespołach. Każdy uczestnik zbiera punkty za poprawnie wykonane ćwiczenie oraz  dyktando sprawdzające umiejętności praktycznego stosowania  reguł ortograficznych. Uczniowie przygotowują się do szkolnego i międzyszkolnego konkursu ortograficznego pn.” Z ortografią za pan brat”. Dotychczas we współzawodnictwie o tytuł „Ortomistrza”  przodują:

Aleksandra Jasińska  z kl. III a

Jakub Sałatowski  z kl. III a

Jakub Kwiatkowski z kl. III b

Pozostali uczestnicy zajęć mają jeszcze szansę na zebranie punktów
i dorównanie liderom grupy. Spośród nich zostanie wybrana reprezentacja  na międzyszkolny konkurs ortograficzny.

Uczniowie  tworzą  krzyżówkę  ortograficzną

Teresa Czekała