start

© 2013 by WM

XXI Finał WOŚP – festyn strzelecki
(13.01.2013)

Jak zwykle w drugą niedzielę stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz XXI kwestowano na szczytny cel, tym razem – Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
     Po raz pierwszy „Sagittarius” włączył się w tą akcję. Dzięki temu mieszkańcy Mniszka, aby wrzucić pieniążki do puszek nie musieli czynić wyprawy do centrum miasta. Jak się okazało pomysł był strzałem w dziesiątkę. Świadczyły o tym podziękowania mieszkańców osiedla za pomysł oraz całkiem obfita zawartość puszek. Należy podkreślić, że w zdecydowanej większości organizację i przeprowadzenie zawodów wzięli na siebie wolontariusze z naszego klubu.
     Skoro klub strzelecki, więc nie mogło się obyć bez strzelania. Podczas zorganizowanego Festynu Strzeleckiego zaliczono 44 osobostarty. Zużyto ponad 220 szt. śrutu. Tym razem dominowali dorośli. Podczas zawodów pojawiła się ciekawa, wspólna inicjatywa przeprowadzenia imprezy wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym, a dokładnie Kołem nr 88 – Klubem Miłośników Nordic Walking „Patyczaki”.
     Nagrody dla najlepszych zawodników w obu kategoriach zostały przekazane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej. Duże wsparcie w organizację zawodów, po raz kolejny udzieliła warszawska firma M.K. Szuster. Podziękowania za „słodkie” wsparcie zawodów przekazujemy także dla lokalnej firmy P.H.U. INKA – Halina KĘDZIERSKA.
     Podczas turnieju gościliśmy również przedstawicieli mediów. Reporterzy Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu prowadzili wywiady z uczestnikami zawodów. Relacja na stronie internetowej: http://www.tvsm.pl będzie dostępna od 14.01.2013 r. Ponadto serwis fotograficzny, zapewnił nam niezawodny przyjaciel klubu – mistrz obiektywu – Gerard SZUKAY.

Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców.

W kategorii dorośli:

1. Zbigniew Jasiński 10 10 9 9 9 47
2. Mirosław Kędzierski 10 9 9 8 8 44
3. Aleksander Pawłowski 10 9 9 8 8 44
4. Andrzej Balicki 9 9 9 9 8 44
5. Adam Langowski 9 9 9 8 6 41
6. Tomasz Czyżykowski 9 9 8 8 7 41

W kategorii uczniowie:

1. Karol Kwiatkowski 41
2. Angelika Wilamowska 39
3. Maciej Winiarski 34
4. Marcin Czyżykowski 31
5. Adrian Paszkowski 19
6. Weronika Sieklicka 4

Najlepszy wynik turnieju uzyskał startujący poza konkursem Prezes Klubu – Jacek Treichel – 49 pkt.