BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dbamy o zdrowie i żywienie uczniów

PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA.

W naszej placówce realizowane są programy o charakterze zdrowotnym i profilaktyczno-wychowawczym :” Śniadanie daje moc” ,„Owoce w szkole”, „Mam kota na punkcie mleka”
i „Czyste ręce”.

 

 

"Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, który zachęca uczniów, rodziców
i nauczycieli klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach
Klubów Śniadanie Daje Moc .W Klubach Śniadanie Daje Moc, w czasie zajęć edukacyjnych, realizowane są zagadnienia i przekazywane najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. W dniu 8 listopada uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji i zorganizowali zdrowe śniadania w klasie. To świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. http://www.sniadaniedajemoc.pl/index,1.dhtml.Celem akcji było: Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację. Przyczynianie się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.
W akcję zaangażowali się nauczyciele i rodzice, którzy pomogli dzieciom przygotować produkty do zrobienia kanapek. Na stołach znalazły się owoce i warzywa oraz soki w kartonikach.

 

Owoce w szkole".

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymują uczniowie klas I – III. Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się: świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzona szkoła, które samodzielnie przygotowuje
i udostępnia owoce i warzywa dzieciom. W programie „Owoce w szkole” przewidziane są również działania towarzyszące. Przystępując do programu szkoły organizują działania
o charakterze  edukacyjnym, wzbogacającym  wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw.
W czasie realizacji tematyki z zakresu właściwego odżywiania dzieci i młodzieży

 

Mam kota na punkcie mleka”.

Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka zainicjowały program „Mam kota na punkcie mleka”. Celem akcji jest m.in. edukacja
i poinformowanie grup docelowych (dzieci i młodzieży oraz matek, rodziców i nauczycieli)
o właściwościach odżywczych mleka i produktów mleczarskich (jogurty, sery i mleko), zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mleczarskich. Do udziału w projekcie zaproszono ponad 2300 szkół podstawowych i gimnazjów, zaangażowano ekspertów, nauczycieli, rodziców
i opiekunów. Przewidziano szereg akcji, aktywności i wydarzeń. Wszystko po to, aby
w prosty i zabawny sposób przekazać wiedzę, która zakrzewi w młodych ludziach nawyk picia mleka i spożywania produktów mlecznych. Program finansowany jest z trzech źródeł: Komisji Europejskiej, budżetu krajowego oraz Funduszu Promocji Mleka.

http://www.mamkotanapunkciemleka.pl/aktualnosci

 

Akademia czystych rąk”.

W ramach realizacji programu profilaktyczno- zdrowotnego Akademii Czystych Rąk Carex, staramy się dbać o to, aby przekazywać najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania. 

IV edycja Akademii Czystych Rąk Carex realizowana jest pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Carex.pl