06/12 2018

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 W XVIII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO PN. „CHROŃMY ŚRODOWISKO 2017/2018”

Wsplne zdjcie uczniw wyrnionych

12 czerwca 2018 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs ekologiczny – „Chrońmy Środowisko 2017/2018”. Konkurs ten polegał na całorocznej zbiórce baterii przez przedszkolaków i uczniów grudziądzkich placówek oświatowych. O klasyfikacji końcowej decydowała ilość zebranych baterii przez indywidualnych uczestników zmagań konkursowych. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych nasza Szkoła Podstawowa nr 11 po raz kolejny znalazła się na tzw. pudle, zajmując III miejsce z wynikiem 495 kg zużytych baterii. Ogromny udział w sukcesie szkoły mieli uczniowie, którzy znaleźli się w gronie osób wyróżnionych z naszej placówki. Każdy z nich przyniósł ponad 1500 baterii.

Są to:

  1. Aleks Grala z kl. 3 b
  2. Błażej Kiliszek z kl. 2 a
  3. Amelia Wyszyńska z kl. 5 b
  4. Szymon Ziółkowski z kl. 6 a
  5. Natalia Goławska z kl. 7 a
  6. Franciszek Baniak z kl. 7 a
  7. Kacper Surmacz z kl. 7 a

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, które z pewnością znajdą praktyczne zastosowanie. Warto podkreślić, że w ramach całorocznej zbiórki baterii szkoły uczestniczące we współzawodnictwie uzbierały ponad 4,5 tony baterii. To bardzo wysoki i powtarzalny wynik w historii tego konkursu.
Na podziękowania zasługuje cała społeczność uczniowska, rodzice, dzieci oraz nauczyciele, zwłaszcza wychowawcy, bo to właśnie dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych na pudle. Zwracamy jednak uwagę, że w tym konkursie liczyły się głównie wyniki indywidualne uczniów. A to 3. miejsce zostało nam przyznane po podliczeniu zbiórki baterii we wszystkich grudziądzkich szkołach podstawowych.