06/12 2018

Spotkanie Młodych w Lednicy

35077502 1596286063817369 9081394196304101376 nMłodzież z naszej szkoły, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, chętni uczniowie, absolwenci oraz grupa parafian po raz ósmy wzięli udział w Spotkaniu Młodych w Lednicy    2 czerwca 2018 roku. W tym roku pojechały z nami również nauczycielki: pani Justyna Burcz oraz pani Agnieszka Gzella. Hasło przewodnie spotkania brzmiało „JESTEM” i odnosiło się do tego jak patrzy na nas Jezus oraz jak my patrzymy na siebie i innych. Każdy uczestnik otrzymał „Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia”, które miało pomoc nam zobaczyć siebie oczami kochającego Boga, zgodnie ze słowami z Księgi proroka Izajasza: „Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję”.

Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznej Lednicy była wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który dla wszystkich młodych ludzi przygotował prezent w postaci flagi, w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak zwykle nie zabrało na spotkaniu katechezy, spowiedzi na trawie, śpiewanej Koronki do Miłosierdzia Bożego, procesji z relikwiami oraz radosnego tańca i śpiewu na chwałę Pana.

Najważniejszym momentem była Eucharystia, celebrowana przez prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, podczas której wysłuchaliśmy wspaniałej homilii abpa Grzegorza Rysia.

Uczestnicy Lednicy z naszej szkoły i parafii po raz trzeci podjęli się funkcji wolontariuszy lednickich nazywanych Aniołami Porządku i zadanie to wykonali wzorowo. Dzięki ich pracy młodzież w poszczególnych sektorach dbała o pozostawienie po sobie czystości. Ponadto dziewczęta po raz trzeci dołączyły do tysiąca tancerzy, którzy wspierają uczestników, pokazując gesty. Nasze uczennice w białych strojach tańczyły na drodze lednickiej i miały możliwość przeżyć całe spotkanie stojąc bardzo blisko miejsca przewodniczenia.

Ukoronowaniem całodziennego spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia, jako wyraz wyboru Chrystusa za Pana naszego życia. Przejście w tym roku dokonało się uroczyście, na sam koniec spotkania, w grupie wszystkich Aniołów Porządku.

                                                                                                                     

Beata Makowska