06/08 2018

Olbrzymi sukces!!! Naszych gimnazjalistów w Międzyszkolnym Konkursie "Wiedzy o Gospodarce"!!!

20180607 115434       7 czerwca 2018 r. nasi gimnazjaliści w składzie: Krystian Woźniak (3b), Robert Kozłowski (2a) i Szymon Paterski (2a) odnieśli niebywały sukces w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Wiedzy o Gospodarce” organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu. W szranki stanęło 7 drużyn z gimnazjów grudziądzkich i nasi gimnazjaliści pokonali swoich rywali zarówno w konkurencji drużynowej, jak i indywidualnej. Trzyosobowa drużyna z Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce drużynowo. Natomiast w rywalizacji indywidualnej po ciężkim boju zwycięstwo i tytuł laureata konkursu zdobył Krystian Woźniak, III miejsce zajął Robert Kozłowski, a Szymon Paterski – czwarte, czyli tuż za podium.

Formuła konkursu została niezmieniona: najpierw jest 40-minutowy test, składający się z 40 pytań, który wyłania zwycięską drużynę oraz skład finałowej rozgrywki przypominającej teleturniej "Jeden z dziesięciu". Następnie dziesięcioro ( w tym roku było jedenaścioro) najlepszych uczestników z pierwszej tury bierze udział w rozgrywce „Jeden z dziesięciu”, a na koniec trójka najlepszych walczy o zwycięstwo. W tej ostatniej rozgrywce znalazło się dwóch naszych uczniów: Krystian Woźniak i Robert Kozłowski. Szymon Paterski odpadł jako ostatni przed finałową rozgrywką.

Patronat nad konkursem sprawuje Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Szymański. Poziom wiedzy ekonomicznej uczestników tego konkursu był bardzo wysoki. W tym roku oprócz pytań z ekonomii znalazły się też zagadnienia ze znajomości Sejmu RP. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, 11 uczestników turnieju „Jeden z dziesięciu” nagrodę książkową, a laureaci nagrodę rzeczową.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla całej trójki za trud przygotowań i zmagań konkursowych !!

Paweł Górecki