05/21 2018

NOC FILMÓW I KSIĄŻEK W NASZEJ SZKOLE

IMG 20180518 204634   18 maja po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy noc filmów połączoną z czytaniem książek. Hala sportowa w funkcji sali kinowej zgromadziła ponad 60 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum .Opiekę nad nimi sprawowali H. Figura, A.Głodowska , J. Burcz, G. Redmer i W.Bogalecki. „Wystartowaliśmy” o godz.20.00 filmem „Najlepszy”, opowiadającym prawdziwą historię Jerzego Górskiego, człowieka o burzliwej przeszłości, który ukończył bieg śmierci i ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata na dystansie Double Iron Man z czasem 24 godziny 47 minut 46 sekund. Film pokazuje, że wszystko jest możliwe, jednak najważniejsza jest motywacja.

Następnie zaprezentowany został wzruszający film „Gwiazd naszych wina” ,będący ekranizacją bestsellerowej powieści Johna Greena. Wzruszająca opowieść o miłości śmiertelnej chorej dziewczyny i niezwykłego chłopaka, którzy poznają się podczas spotkania grupy wsparcia dla młodzieży i postanawiają rzucić wyzwanie przeznaczeniu.

 

O godz. 23.00 nastąpiła godzinna przerwa na pizzę, na którą wygłodniali uczniowie czekali z niecierpliwością…

Między projekcją filmów chętni rysowali w bibliotece komiks, prezentujący najciekawszego bohatera książkowego oraz pobawili się we flirt .

Potem już znowu filmy. Były to dwa obrazy. „Fala”, w którym nauczyciel historii, chcąc wyjaśnić swoim uczniom niebezpieczeństwa płynące z nazizmu, przeprowadza eksperyment, wymykający się spod kontroli oraz „Everest”. Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. "Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

     O godz. 5.00 wszyscy zadowoleni i usatysfakcjonowani rozeszli się do domów.

G.Redmer ,J.Burcz