12/10 2017

RYWALIZACJA O PUCHAR KOMISJI TURYSTYKI PIESZEJ ZA ROK 2017 ZOSTAŁA ROZSTRZYGNIĘTA. MAMY I MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH ORAZ IV MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!!!

9 grudnia 2017 r. odbył się ostatni w tym sezonie pieszy rajd, który jak co roku połączony był z ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów Komisji Turystyki Pieszej PTTK w Grudziądzu za rok 2017. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 41 uczniów. Opiekę sprawowali: p. Hanna Figura, p. Justyna Burcz, p. Jacek Treichel oraz p. Witold Zygadlewicz. Trasa jak zwykle – ok. 10 km. Zaczęliśmy przy Obelisku nad Wisłą, przez Górę Zamkową i dzieło rogowe, kończąc w Klubie Centrum Szkolenia Logistyki przy ul. 6 Marca. Na mecie czekała nagroda dla ciała - ciepła grochówka i herbata oraz nagroda dla ducha – dwa puchary!!!

Odbiór Pucharu SP 11 (1)

 

W tym roku kalendarzowym wzięliśmy udział w 12 imprezach turystycznych. Sumując liczbę uczestników rajdów i marszów na orientację ze szkoły podstawowej i gimnazjum, łącznie wzięło w nich udział 423 uczniów. Podczas rajdów rozgrywane są okolicznościowe konkursy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum często zajmowali I, II lub III miejsca. Biorąc pod uwagę liczny udział w rajdach i sukcesy w konkursach nasze gimnazjum otrzymało Puchar Komisji Turystyki Pieszej za zajęcie I miejsca, szkoła podstawowa za zajęcie IV miejsca!!! Gimnazjum utrzymuje od lat tak wysoką lokatę, natomiast szkoła podstawowa po raz kolejny znalazła się w czołówce szkół najaktywniejszych w turystyce pieszej. SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZDOBYCIA TAK WYSOKICH LOKAT W RYWALIZACJI O PUCHARY KOMISJI TURYSTYKI PIESZEJ W GRUDZIĄDZU!!!