Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

RYWALIZACJA O PUCHAR KOMISJI TURYSTYKI PIESZEJ ZA ROK 2017 ZOSTAŁA ROZSTRZYGNIĘTA. MAMY I MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH ORAZ IV MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!!!

9 grudnia 2017 r. odbył się ostatni w tym sezonie pieszy rajd, który jak co roku połączony był z ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów Komisji Turystyki Pieszej PTTK w Grudziądzu za rok 2017. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 41 uczniów. Opiekę sprawowali: p. Hanna Figura, p. Justyna Burcz, p. Jacek Treichel oraz p. Witold Zygadlewicz. Trasa jak zwykle – ok. 10 km. Zaczęliśmy przy Obelisku nad Wisłą, przez Górę Zamkową i dzieło rogowe, kończąc w Klubie Centrum Szkolenia Logistyki przy ul. 6 Marca. Na mecie czekała nagroda dla ciała - ciepła grochówka i herbata oraz nagroda dla ducha – dwa puchary!!!

Odbiór Pucharu SP 11 (1)

 

W tym roku kalendarzowym wzięliśmy udział w 12 imprezach turystycznych. Sumując liczbę uczestników rajdów i marszów na orientację ze szkoły podstawowej i gimnazjum, łącznie wzięło w nich udział 423 uczniów. Podczas rajdów rozgrywane są okolicznościowe konkursy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum często zajmowali I, II lub III miejsca. Biorąc pod uwagę liczny udział w rajdach i sukcesy w konkursach nasze gimnazjum otrzymało Puchar Komisji Turystyki Pieszej za zajęcie I miejsca, szkoła podstawowa za zajęcie IV miejsca!!! Gimnazjum utrzymuje od lat tak wysoką lokatę, natomiast szkoła podstawowa po raz kolejny znalazła się w czołówce szkół najaktywniejszych w turystyce pieszej. SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZDOBYCIA TAK WYSOKICH LOKAT W RYWALIZACJI O PUCHARY KOMISJI TURYSTYKI PIESZEJ W GRUDZIĄDZU!!!