Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Pomagamy zwierzętom

W naszej szkole podjęliśmy działania wspierające Fundację Siedem Życzeń, która opiekuje się zwierzętami. 5 grudnia zorganizowaliśmy kiermasz słodyczy. Zaangażowanie dzieci i ich rodzin przeszło najśmielsze oczekiwania. Od samego rana pojawiały się kolejne wypieki, a później tłumy kupujących. Zebraliśmy imponującą kwotę 230 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą akcję. Smaczne wypieki przynieśli: Oliwia Borowiecka, Damian Kupiec, Laura Gadomska, Hanna Kalinowska, Martyna Kliwer, Szymon Rudnicki, Julia Wicha, Julian Dąbrowski, Wiktor Knaak, Dawid Pawłowski, Paweł Szczepański, Natalia Cieślik, Agata Krzysztofik, Natalia Langowska, Bartosz Ostrowski, Franciszek Baniak, Wiktoria Krzysiak, Natalia Goławska, Fabian Czerwiński.

Nadal zbieramy karmę dla kotów i psów oraz koce. Wszystkich, którym nie jest obojętny los podopiecznych fundacji, zapraszamy do udziału w akcji. Potrwa ona do 12 grudnia. Nad przebiegiem tego przedsięwzięcia czuwają opiekunki SU – p. Agnieszka Gzella i p. Hanna Figura.