12/03 2017

„Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”

 1Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach.

Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać. Możemy pomóc tym ludziom dając im ciepłe koce, ubrania, zapewniając ogrzewanie w tymczasowych schronieniach i szkołach. 

W ramach działań Klubu Szkół UNICEF, już po raz kolejny nasz szkoła będzie uczestniczyć w projekcie edukacyjno-pomocowym UNICEF. Tym razem zrobimy wszystko, aby pomóc dzieciom z Syrii.

Celem projektu jest:

  2

Uczniowie dzięki realizacji projektu poznają odpowiedzi na pytania: Jak wygląda edukacja w czasie wojny? Jaki jest los dzieci z niepełnosprawnością w takiej sytuacji? Jak wygląda życie w obozie dla uchodźców? Projekt będzie realizowany w semestrze zimowym – do 25 marca 2018r.

Przyłącz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

Zobacz też filmy

https://www.unicef.pl/UNICEF365

https://www.youtube.com/watch?v=srQljlB8T4g&feature=youtu.be