Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wyniki konkursu „Niebezpieczne rośliny”

29 listopada odbył się konkurs „Niebezpieczne rośliny”, przeznaczony dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum, zaliczany do rywalizacji o tytuł „Ekoklasy” Szkoły Podstawowej nr 11 w Grudziądzu. Laureatem konkursu na poziomie klas 4-6 szkoły podstawowej został Radosław Sitkowski z klasy 5a. Wśród uczniów starszych pewne zwycięstwo odniosła uczennica gimnazjum Joanna Rusak.

Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru, na który składało się 30 pytań z czteroma wariantami odpowiedzi. Zestawy pytań dla obu grup wiekowych, zostały opracowane na podstawie przygotowanych wcześniej materiałów.

W gronie uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej dość zdecydowanie zwyciężył Radosław Sitkowski z klasy 5a, który zgromadził 27 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 22 punktów wywalczył Julian Dąbrowski z klasy 5b. Niewiele słabiej spisała się Natalia Cieślik, zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu wiedzowego, która ostatecznie została sklasyfikowana na trzecim miejscu. W rywalizacji drużynowej (po zsumowaniu punktów zdobytych przez uczniów poszczególnych klas) najlepsza okazała się klasa 6a, przed 5a oraz 5b.

W gronie uczniów starszych bezkonkurencyjna okazała się Joanna Rusak z klasy 3B, który odpowiedziała prawidłowo na wszystkie 30 pytań! Jest to nie lada wyczyn, gdyż uczniowie przygotowując się do konkursu musieli zapoznać się z wieloma szczegółami dotyczącymi wybranych roślin, m.in. ich nazwami łacińskimi czy ciekawostkami liczbowymi. Drugie miejsce, z 25 punktami, wywalczył Wiktor Gmiński z klasy 7a, który o dwa oczka wyprzedził Piotra Rusaka, zeszłorocznego triumfatora konkursu wiedzowego. W rywalizacji drużynowej zwyciężyły klasy 7a i 2B, które uzyskały identyczną liczbę punktów. Szczegółowe wyniki rywalizacji znajdują się w poniższych zestawieniach.

                                                                                              Adrian Woźniak

Szkoła Podstawowa (klasy 4-6)

Wyniki indywidualne:

1. Radosław Sitkowski, klasa 5a – zwycięzca konkursu! – 27 pkt

2. Julian Dąbrowski, klasa 5b – drugie miejsce – 22 pkt

3. Natalia Cieślik, klasa 6a – trzecie miejsce – 20 pkt

4. Miłosz Kłosowski, klasa 6a – 17 pkt

5. Agata Lubańska, klasa 4b – 14 pkt

6. Oliwia Borowiecka, klasa 4b – 12 pkt

7. Anna Peplińska, klasa 5b – 11 pkt

8. Wiktoria Heyduk, klasa 4c – 10 pkt

9. Martyna Kliwer, klasa 5a – 9 pkt

9. Laura Gadomska, klasa 4c – 9 pkt

11. Emilia Surmacz, klasa 4a – 8 pkt

11. Maja Szumska, klasa 4a – 8 pkt

Wyniki drużynowe:

1 miejsce – klasa 6a (37 pkt) – 50 pkt klasyfikacyjnych

2 miejsce – klasa 5a (36 pkt) – 40 pkt klasyfikacyjnych

3 miejsce – klasa 5b (33 pkt) – 30 pkt klasyfikacyjnych

4 miejsce – klasa 4b (26 pkt) – 20 pkt klasyfikacyjnych

5 miejsce – klasa 4c (19 pkt) – 10 pkt klasyfikacyjnych

6 miejsce – klasa 4a (16 pkt) – 5 pkt klasyfikacyjnych

Gimnazjum i klasy 7 SP

Wyniki indywidualne:

1. Joanna Rusak, klasa 3B – zwyciężczyni konkursu! – 30 pkt

2. Wiktor Gmiński, klasa 7a – 25 pkt – drugie miejsce

3. Piotr Rusak, klasa 2B –23 pkt – trzecie miejsce

4. Mateusz Kozłowski, klasa 2B – 19 pkt

5. Martyna Żurawska, klasa 7a – 17 pkt

6. Zuzanna Śliwińska, klasa 3A – 15 pkt

7. Piotr Wolentarski, klasa 7b – 13 pkt

8. Maja Pyźlak, klasa 7b – 12 pkt

9. Julia Chmielewska, klasa 2A – 11 pkt

9. Aleksandra Jasińska, klasa 2A – 11 pkt

11. Aleksandra Grodek, klasa 3A – 10 pkt

12. Krystian Woźniak, klasa 3B – 9 pkt

Wyniki drużynowe:

1 miejsce – klasa 7a (42 pkt) – 50 pkt klasyfikacyjnych

1 miejsce – klasa 2B (42 pkt) – 50 pkt klasyfikacyjnych

3 miejsce – klasa 3B (39 pkt) – 30 pkt klasyfikacyjnych

4 miejsce – klasa 7b (25 pkt) – 20 pkt klasyfikacyjnych

4 miejsce – klasa 3A (25 pkt) – 20 pkt klasyfikacyjnych

6 miejsce – klasa 2A (22 pkt) – 5 pkt klasyfikacyjnych