Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Akcja „Warto być bohaterem” i zabawa charytatywno-andrzejkowa.

123 listopada 2017 odbyła się w naszej szkole zabawa charytatywno-andrzejkowa. Wychowawcy spotkali się w salach ze swoimi uczniami, którzy zorganizowali różnego rodzaju konkurencje. Następnie wszyscy udali się na zabawę, która po raz pierwszy odbyła się w naszej nowej hali sportowej. Imprezę otworzył odtańczony przez wszystkich polonez oraz taniec belgijski. Urozmaiceniem zabawy były iluminacje świetlne, które wyglądały imponująco w dużej, przyciemnionej hali.

Podczas dyskoteki odbyła się sprzedaż słodkości przygotowanych przez uczniów na akcję charytatywną Caritas Diecezji Toruńskiej pt.: „Warto być bohaterem”. Smakowite ciasta, babeczki i ciasteczka przygotowało aż 26 uczniów. Szkolne Koło Caritas sprzedawało je również w ciągu dnia na przerwach między lekcjami. Dzięki otwartym sercom uczniów, rodziców i pracowników szkoły, udało się nam zebrać 541,50 zł, które zostały przesłane na konto akcji. W tym roku Caritas Diecezji Toruńskiej przekaże te pieniądze na wyżywienie i nauczanie dzieci afrykańskich w Burundii.

Dziękujemy uczniom i ich rodzinom za przygotowanie słodkości. Oto oni:

 1. Weronika Klawczyńska

 2. Wiktoria Krzysiak

 3. Maja Sas

 4. Martyna Zielińska

 5. Maja Gadomska

 6. Wiktoria Witkowska

 7. Agata Dybowska

 8. Weronika Losik

 9. Maja Pyźlak

 10. Martyna Szczepańska

 11. Martyna Kliwer

 12. Zuzia Klimek

 13. Julia Wicha

 14. Paweł Bernady

 15. Zuzia Muś

 16. Sara Rogala

 17. Emilia Szram

 18. Zuzia Śliwińska

 19. Ola Grodek

 20. Ewelina Wittkowska

 21. Joanna Rusak

 22. Kinga Tomasik

 23. Weronika Krzysiak

 24. Julian Dąbrowski

 25. Martyna Gębka

 26. Szymon Rudnicki