Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Narodowe Święto Niepodległości

DSC 3045kRocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisała się w nasz szkolny kalendarz. W tym roku świętowaliśmy wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz 9 listopada. Od samego rana w szkole panował uroczysty nastrój podkreślony odświętnymi strojami - wszyscy uczniowie na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe i przypięli wcześniej przez siebie wykonane biało – czerwone kokardy narodowe.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni przez Panią dyrektor Marlenę Treichel znamienici goście:

Krzysztof Kosiński - Radny Rady Miejskiej
Kmdr Marek Czarnecki - Dowódca Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej w Gdyni
Pan Zenon Różycki - Prezes MPGN Spółka z o.o. w Grudziądzu
Mjr Janusz Kuszyński - Szef Wydziału Rekrutacji z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Grudziądzu
Ks. kan. Zdzisław Syldatk - Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca
oraz rodzice, uczniowie, lokalne media. 

 

Wszyscy zgromadzeni na uroczystości stali się świadkami pięknej lekcji historii. Na początku Pan Paweł Górecki podsumował konkurs historyczny i wręczył nagrody uczniom. Aktorzy przybliżyli zebranym historię Polski związaną z okresem zaborów, a także okoliczności odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kokardy narodowe podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Zebrani na akademii mieli też okazję zobaczyć prezentacje multimedialne i tańce przygotowane przez uczniów klas pierwszych i siódmych, posłuchać i zaśpiewać legionowe pieśni w asyście naszego szkolnego chóru.

To była kolejna piękna uroczystość w naszej szkole z udziałem gości, nauczycieli, rodziców i uczniów czyli wspólne patriotyczne świętowanie. Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Ta niecodzienna lekcja historii pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji jest oznaką patriotyzmu.

Hanna Szulc-Lewandowska