Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

UCZNIOWIE NASZEGO GIMNAZJUM NA SPEKTAKLU PATRIOTYCZNYM POŚWIĘCONYM TADEUSZOWI KOŚCIUSZCE

20171030 12204230 października 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum nr 1 mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w spektaklu patriotycznym wystawionym w grudziądzkim Klubie „Akcent”. Tematem tego przedstawienia była postać bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki, przede wszystkim bojownika o wolność Polski, Naczelnika Powstania z 1794r., a także uczestnika wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Sylwetkę naszego bohatera narodowego przybliżyli nam uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Grudziądzu, dla których Tadeusz Kościuszko jest patronem. Okazją do przygotowania tej okazałej akademii na cześć naszego wielkiego Rodaka była 200-setna rocznica śmierci i ustanowienie przez Sejm RP rok 2017 - Rokiem Tadeusza Kościuszki.

 

Oglądając inscenizację można było podziwiać grę aktorską uczniów, popisy wokalne oraz stroje i rekwizyty z epoki. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem tego spektaklu, podkreślając rozmach tego przedsięwzięcia i wysoki poziom artystyczny.

 

Po spektaklu postanowiliśmy pozostać w nastroju patriotyczno-historycznym i zwiedzić grudziądzki Ratusz, zwłaszcza reprezentacyjny refektarz i salę posiedzeń Rady Miasta. W sali posiedzeń Rady Miejskiej w rolę gospodyni wcieliła się nasza przedstawicielka w Młodzieżowej Radzie Miasta – Monika Machelska. Oprócz historii Kolegium Jezuickiego zobaczyliśmy jak wyglądają od środka spichrza grudziądzkie.

 

Dalszy spacer po centrum miasta miał charakter patriotyczny. Poznaliśmy lokalne miejsca Pamięci Narodowej – pomniki upamiętniające Tych, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę. Przy każdym z tych miejsc poznaliśmy powód postawienia pomnika i historię bohaterów, których upamiętniają. Następnie zapaliliśmy znicze na znak pamięci i czci dla ich patriotycznej ofiary. W kolejności były to: Pomnik Żołnierza na Rynku Głównym, Pomnik twórców „Roty” i jej założyciela Tadeusza Kaubego, Pomnik Józefa Piłsudskiego, grudziądzki Pomnik Katyński i Pomnik Żołnierza AK , Batalionu „Zośka” Tadeusza Maślonkowskiego „Sosny”.

 

Paweł Górecki