Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd pieszy - Szlakiem Wojska Polskiego II RP

DSCN28257 października odbył się kolejny rajd pieszy „Szlakiem Wojska Polskiego II RP”. Z naszej szkoły wyruszyła 36 – osobowa grupa młodzieży i wraz z nimi opiekunowie: p. B. Rolewicz, p. M. Grajewska –Treder, p. H. Figura, p. J. Treichel i p. W. Zygadlewicz. Tuż po 9.00, po krótkiej odprawie i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, wyruszyliśmy z ul. Południowej w kierunku Lasu Rudnickiego. Podczas pierwszego postoju na łonie jesiennej przyrody odbył się okolicznościowy konkurs poświęcony historii wojska. Nasi gimnazjaliści – Piotr Rusak i Mateusz Kozłowski zajęli II miejsce! Warto tu wspomnieć, że tematyka tego konkursu jest bardzo trudna. Dalsza część rajdu wiodła przez Las Miejski w kierunku Placu Niepodległości, gdzie przy pomniku Józefa Piłsudskiego zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Stamtąd już tylko metry dzieliły zmęczonych uczestników od mety. W SP nr 5 czekała już pyszna zupa pomidorowa, ciepła herbata oraz słodki poczęstunek. Rajd tym razem okazał się wymagający, a to za sprawą niemal 12–kilometrowej trasy i dość żwawego tempa marszu. Mimo wszystko młodzież świetnie się bawiła, a wspólnie spędzone godziny uwiecznione zostały na dziesiątkach fotografii.

Hanna Figura