BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

AKCJA ZAKŁADANIA SYSTEMU NAWADNIAJĄCEGO W LASKU KIESZONKOWYM MIYAWAKI NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

received 1718939278498242               Wakacje tuż za progiem, a my nie chcemy zbytnio martwić się o posadzony niedawno przez nas mikro lasek Miyawaki. Chcemy po powrocie cieszyć się założoną hodowlą lasku. Postanowiliśmy ostatnie dni nauki biologii i przyrody poświęcić na założenie prostego, taniego i skutecznego systemu nawadniania naszych leśnych sadzonek drzewek. Do tego celu wykorzystaliśmy butelki plastikowe PET. Najważniejsze jest dostarczanie na bieżąco wody do systemów korzeniowych drzewek. Większość roślin nie toleruje zbyt częstego zraszania liści i łodyg, dlatego za pomocą odpowiednio przygotowanych butelek plastikowych zapewnimy korzeniom drzewek stały dopływ wody, doprowadzając do mokrego, ale nie przelanego podłoża. W ten sposób w gorące, letnie dni wakacyjne narzucimy ograniczone, kropelkowe dozowanie wody podczas naszej nieobecności w szkole, ale za to z dużą skutecznością dobrego ukorzenienia się sadzonek.

               Nasza metoda polega na zaaplikowaniu w podłoże butelek PET, które wcześniej nakłuliśmy szpileczkami w odpowiedniej ilości dnem do dołu, następnie wykopaliśmy dołki, gdzie włożyliśmy te butelki i wlaliśmy do nich wodę, a następnie zakręciliśmy nakrętki, aby spowolnić odpływ wody do ziemi. Taka 1,5 litrowa butelka z wodą, jeśli jest dobrze ustawiona, nie pozwoli, aby doszło do przelania i przesuszenia rośliny na okres około 1 tygodnia.

               Z tego miejsca musimy zaznaczyć, że powodzenie skutecznego działania tego prostego systemu nawadniającego w dużej mierze będzie zależało od pracowników obsługi naszej placówki, którzy raz na tydzień doleją wody do butelek i będą kontrolować utrzymanie stanu nawodnienia ziemi.

Bardzo dziękujemy uczniom klas IV - VIII, którzy wzięli udział w zakładaniu systemu nawadniającego nasz mini las Miyawaki oraz przynieśli butelki PET.

Do zobaczenia w dalszej drodze hodowli mikro lasku już po wakacjach!!!

Opiekun projektu innowacyjnego.

Witold Zygadlewicz