BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Ostatni rajd pieszy w roku szkolnym 2016/2017 już za nami!!!

DSCN2693Gimnazjaliści z naszego zespołu szkół wznieśli się na wyżyny, zdobywając I miejsce w konkursie okolicznościowym pn. „Moje miasto – Grudziądz”.

4 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym rajd pieszy „Dni Grudziądza 1291-2017”. Organizatorem rajdu była SP 12, przy współudziale Wojskowego Koła PTTK „OSeSeK”. Uczestniczyło w nim 30 uczniów z naszego zespołu – 18 osób ze szkoły podstawowej i 12 gimnazjalistów. Opiekę sprawowali: p. Beata Rolewicz, p. Jacek Treichel i p. Witold Zygadlewicz. Rajd rozpoczynał się na przystanku autobusowym na Rządzu. Stamtąd wędrowaliśmy dróżkami leśnymi Rudnika, przez Park Miejski do Szkoły Podstawowej nr 12. Piękno krajobrazu leśnego zachwycało nas przez całą wędrówkę, a wiosną moc kolorów i zapachów jest zawsze wyjątkowa. Na trasie rajdu odbył się konkurs poświęcony wiedzy o Grudziądzu. Z radością możemy poinformować, że nasza drużyna z Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce! Reprezentowali ją Rafał Nowak i Piotr Rusak z kl. I b. Na mecie czekał na nas wyjątkowy posiłek w postaci kiełbasek z grilla i napojów w kartonikach. Nieco zmęczeni, w wyśmienitych humorach wróciliśmy do domów.