BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zjazd Absolwentów naszej szkoły

1

20 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole wzruszający Zjazd Absolwentów. W spotkaniu po latach brali udział dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie, którzy ukończyli Szkołę Podstawową nr 11 w 1977 r. Był to pierwszy zjazd w historii szkoły, który miejmy nadzieję stanie się początkiem kolejnych, pełnych pięknych wspomnień, wzruszeń i ciepłych słów, które kierowali do swoich nauczycieli nasi absolwenci. Spotkanie nietypowo rozpoczęło się już na tarasie budynku, gdzie stopniowo przychodzący goście witali innych serdecznymi okrzykami radości, nie zabrakło przy tym uścisków i łez wzruszania…. a czasem chwila na zastanowienie się kim jest ta osoba? Absolwenci: Pani Małgorzata Gmińska, Pan Ireneusz Wołoszyn, Pan Andrzej Zakrzewski i Pan Wojciech Kulpa witali wszystkich przy głównym wejściu do szkoły. Pamiątkowe znaczki z okazji Zjazdu wręczał ich autor, Pan Wojciech Kulpa. Część oficjalną autentycznym dźwiękiem dzwonka szkolnego zapoczątkowała Pani dyrektor Marlena Treichel, zachęcając do ustawienia się parami jak za dawnych lat. W świetlicy szkolnej Pani Renata Trykowska, dyrektor szkoły w latach 1981-1985, sprawdziła obecność i pięknie wprowadziła wszystkich w dawne, młodzieńcze czasy. Przy tej okazji zostały wyczytane również imiona i nazwiska 4 osób już nie żyjących, których pamięć wszyscy obecni uczcili minutą ciszy. Później wszyscy udali się na spacer po szkole. Absolwenci mieli okazję poznać zmiany, które dokonały się na przestrzeni lat w naszej placówce i z radością usłyszeliśmy wielokrotnie słowa pochwały skierowane na ręce Pani dyrektor Marleny Treichel. Na koniec na gości czekała niespodzianka na naszej strzelnicy w postaci ministrzelania i wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

Do zobaczenia na następnym zjeździe!